Informacje z Regionu

Wypoczynek w Szklarskiej Porębie

Szklarska Poręba jest jednym z najbardziej atrakcyjnych miast turystycznych w Polsce. Pasmo gór nap południu kraju przez cały rok przyciąga turystów z całej Polski oraz zza granicy.

Malownicze górskie krajobrazy, to jedna z cech, za jaką turyści kochają góry. Wzgórza, strumyki, plany oraz skaliste zbocza i lasy, to często główna atrakcja naszego wypoczynku. W górskie rejony wybieramy się podczas wakacji, na weekend urlop czy na święta. Wiele jest okazji, które można świętować właśnie w górach. Aktualnie hotele, pensjonaty i apartamenty mają bogatsze i ciekawsze oferty, pełne udogodnień i atrakcji. Turyści mogą przebierać w ofertach, które są coraz bardziej dostosowane do rosnących wymagań klientów.

Szklarska Poręba to miejsce szczególnie często wybierane przez miłośników górskiego klimatu. Niekiedy trudno jest znaleźć nocleg w dogodnym dla nas terminie. Warto jednak pamiętać, że miasto, ze względu na atrakcyjne położenie, przyciąga turystów z różnych rejonów Europy. Decydując się na spędzenie urlopu czy weekendu w Szklarskiej Porębie, warto odpowiednio wcześniej zarezerwować miejsca noclegowe. Dzięki temu zapewnimy sobie niezapomniane wakacje, święta czy imprezę integracyjną.

Noclegi w Szklarskiej  Porębie – apartamenty

Udany wypoczynek w górach zapewni nam nie tylko pogoda czy atrakcje turystyczne. To czy nasz wypoczynek będzie udany, zależy również od miejsca noclegu, jaki wybierzemy. Dziś, coraz częściej można trafić na ciekawe oferty apartamentów górskich. Noclegi można zarezerwować na naprawdę przystępną cenę, dzięki czemu znaczna większość z nas będzie mogła pozwolić sobie na wybór apartamentu.

Jaki cechy je wyróżniają? – Przede wszystkim, w apartamencie znajduje się sypialnia i łazienka. Dość często możemy wybrać apartament z kuchnią lub aneksem kuchennym. Takie obiekty są wyposażone we wszystkie potrzebne sprzęty. Dodatkowo, w apartamencie panuje luksusowy wystrój, co bardzo przyciąga turystów w różnym wieku. Warto również dodać, że apartamenty gwarantują najwyższą jakość obsługi, wysoki standard, wyżywienie oraz miejsca parkingowe. Jest to miejsce, które oferuje szereg udogodnień oraz atrakcji również dla najmłodszych.

Wypoczynek w górach

Wybór w pensjonatach jest bardzo szeroki. W Szklarskiej Porębie znajduje się wiele pensjonatów, hoteli i apartamentów. Turyści mogą przebierać w ofertach, udogodnieniach i cenach. Większość z nas wybierając się do Szklarskiej Poręby na wakacje, weekend czy ferie, bierze pod uwagę odpowiednią ilość miejsc oraz atrakcje, jakie zapewnia dany obiekt.

Jednym z ciekawszych miejsc noclegowych w Szklarskiej Porębie, są Apartamenty Silva. Oferta obiektu obejmuje 11 komfortowych apartamentów na wynajem. Apartamenty położone są w centrum miasta. To co wyróżnia Apartamenty Silva, to umiejscowienie ich w XIX – wiecznym, odrestaurowanym budynku wozowni. Obiekt znajduje się niedaleko wyciągu na Szrenicę.

Wynajmując jeden z apartamentów w budynku parkowo – willowym, goście mają gwarancję udanego wypoczynku. Luksusowe apartamenty są w pełni wyposażone i zawierają takie pomieszczenia jak sypialnia, łazienka oraz aneks kuchenny. Oprócz walorów, jakimi cechuje się obiekt Silva, warto również zwrócić uwagę na to, że na terenie budynku goście mają dostęp do Wi-Fi, bezpłatnego parkingu czy wypożyczalni rowerów. Dodatkowo cały obiekt jest monitorowany, co zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo wszystkim gościom.

Apartamenty Silva są wyborem dla rodzin z dziećmi, dla par, grup zorganizowanych czy pracowników. Atrakcyjne położenie oraz bogate wyposażenie gwarantuje udaną zabawę oraz aktywny wypoczynek w malowniczych terenach.

Folklor góralski

Jedną z większych atrakcji regionu podhalańskiego jest autentyczny i żywy folklor góralski. W domach podhalańskich wciąż chętnie używa się gwary, strój góralski nikogo na ulicy nie dziwi, nawet jeśli zwykle chodzi się jednak ubranym „po cywilnemu”. Folklor góralski jest widoczny wciąż w sposobie budownictwa, chętnie odnawia się stare domy, w taki sposób by jednoznacznie podkreślić ich góralski charakter.

Zakopiański Sylwester 2015/2016

Sylwester, czyli ostatnia noc roku, już od lat obchodzona jest hucznie, przy dobrej muzyce, a najlepiej w doborowym towarzystwie. Nie inaczej będzie w tym roku – sprawdzamy, co oferują miasta dla mieszkańców Podhala oraz przyjezdnych gości.