Zakopiański Sylwester 2015/2016
Sylwester, czyli ostatnia noc roku, już od lat obchodzona jest hucznie, przy dobrej muzyce, a najlepiej w doborowym towarzystwie. Nie inaczej będzie w tym roku – sprawdzamy, co oferują miasta dla mieszkańców Podhala oraz przyjezdnych gości.
Sylwester w Zakopanem
Burmistrz Zakopanego, Leszek Dorula, zaprasza mieszkańców Zakopanego i okolic oraz wszystkich gości – a tych będzie wielu, bo na sezon świąteczno-sylwestrowy zarezerwowanych jest już ponad 90 % miejsce noclegowych – na pierwszą od lat sylwestrową zabawę zorganizowaną przez miasto. Goście będą mogli bawić się przy muzyce na Dolnej Równi Krupowej, miejscu, w którym odbywa się wiele festiwali. Jakkolwiek Zakopane zawsze mogło poszczycić się bardzo bogatą ofertą atrakcji na okres świąteczny i początek karnawału, w tym Sylwestra, to impreza plenerowa organizowana przez Urząd Miejski jest pewną nowością.
Impreza zaczyna się o 20:00 a wstęp jest wolny. Przyjęto motyw przewodni, którym będzie muzyka etno/folk – jak przystało na tak tradycyjnie związany z folklorem region. Publiczność najpierw rozgrzeją dj’e, a później grupa Tryptyk oraz Brathanki. Gwiazdą wieczoru, której przecież nie może zabraknąć w Zakopanem, będzie Zakopower. Imprezie muzycznej towarzyszyć będzie baza gastronomiczna. Na Równi może bawić się 10 000 osób.
Miasto planuje wpisać miejski Sylwester w kalendarz imprez Zakopanego. Przed samym Sylwestrem goście i mieszkańcy mają możliwość wziąć udział w licznych promocjach – miasto przygotowało limitowaną edycję kubków firmujących Zakopiański Sylwester. Można również wygrać wejściówki do specjalnej strefy blisko sceny koncertowej, gdzie będą rozgrywane konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.
Inne oferty
A co dla tych, którzy nie przepadają za wielkimi plenerowymi imprezami? Ośrodki wypoczynkowe i noclegowe w Zakopanem i okolicy oferują gościom również wiele atrakcji. Najpopularniejsze są bale, na których można bawić się przy znakomitej muzyce na żywo, a o północy wyjść na zewnątrz i podziwiać pokazy sztucznych ogni. Dla lubiących świeże, mroźne powietrze Tatr przewidziane są wyprawy, ognisko na zewnątrz czy kuligi. Amatorzy nart z pewnością skorzystają z pogody, która na przełomie grudnia i stycznia zazwyczaj dopisuje.