Tatry

Spędzenie wolnego czasu w polskich górach jest wspaniałym pomysłem dla osób, które wolą aktywne spędzanie czasu i towarzystwo przyrody. Domki i hotele w tatrach są stale przygotowane na przyjazd nowych turystów i robią wszystko aby uczynić ich pobyt tu atrakcyjnym i interesującym. obowiązkowych punktem każdej wycieczki jest wspinaczka. Pamiętać należy jednak o tym aby trzymać się wyłącznie oznakowanych szlaków.

gory11

Panorama w Tatrach!

Poniżej wymieniono parę miejsc, które należy odwiedzić wypoczywając w Tatrach:

  1. Morskie Oko – najpopularniejsze jezioro w Tartach. Dostać się tam można pieszo (ok 2h) lub powozem (ok. 30 min)
  2. Czarny Staw Gąsienicowy – woda w nim wydaje się czarna na pierwszy rzut oka, a w grudniu cały pokrywa się lodem.
  3. Giewont – wyróżniający się na tle innych szczytów żelaznym krzyżem umieszczonym na samym jego wierzchołku, widocznym z daleka.
  4. Kasprowy Wierch – jeden z najwyższych wierzchołków. Na samą górę dostać się można idąc pieszo szlakiem lub skorzystać z kolejki linowej.
  5. Zawrat – przełęcz na której panują najlepsze widoki na całe pasmo górskie i pobliskie miejscowości.
  6. Dolina Chochołowska – najpiękniejsza i najdłuższa z dolin w polskich Tatrach.

Polskie góry są doskonałym miejscem na wypoczynek tak samo latem jak i w ferie zimowe. Kto raz tam pojedzie, zakocha się w klimacie góralskim i zapierających dech w piersiach widokach i na pewno wróci tam nie raz..

Jeden z najtrudniejszych szlaków w Tatrach:

[embedplusvideo height=”309″ width=”500″ standard=”http://www.youtube.com/v/5RMNQPCXAIk?fs=1″ vars=”ytid=5RMNQPCXAIk&width=500&height=309&start=&stop=&rs=w&hd=0&autoplay=0&react=1&chapters=&notes=” id=”ep3072″ /]