Odpoczywaj w Zakopanem w tradycyjny sposób!

zakopane domki

Zakopane jest jednym z najbardziej obleganych miast turystycznych w kraju. Szacuje się, że w ciągu całego roku przyjeżdża aż 3 miliony zwiedzających!

Ta oszałamiająca liczba przekłada się na niezwykle bogatą bazę noclegową, jaką możemy podzielić na wille, pensjonaty, ośrodki, domki i chaty góralskie. Dlaczego warto wynająć taką chatkę? Gdzie szukać oferty najlepszej dla siebie?

Wynajem chaty góralskiej – największe plusy

Wyjątkowy wystrój chaty

Położone w górach domki znacząco różnią się swoim wyglądem od tego, z czym możemy się spotkać w innych regionach Polski. Wnętrza w stylu góralskim zostały zaprojektowane przez Stanisława Witkiewicza już ok. 100 lat temu i aż do dziś cieszą oczy licznych turystów.

Wysokiej jakości wyposażenie

W wielu pokojach wynajmowanych w różnych regionach często mamy styczność z meblami typowej jakości ze sklepów. Wyglądają one niemal wszędzie tak samo i niemal wszędzie są tej samej jakości. Z kolei meble w chatach góralskich są nierzadko wykonane z litego drewna przez lokalnych artystów, co przekłada się nie tylko na ich większą jakość i trwałość, lecz też są one po prostu dużo piękniejsze.

Możliwość wygodnego wypoczynku w mniejszym lub większym gronie

Chaty góralskie mogą pomieścić nawet do 12 osób. Nie jest to oczywiście regułą – możesz poszukać również mniejszego obiektu. Jeśli jednak masz liczną grupę przyjaciół lub bliską rodzinę, warto rozważyć nocleg w takim obiekcie, jaki będzie jedynie do Waszej dyspozycji. Dodatkowo im Was będzie więcej, tym bardziej korzystnie rozłoży się cena za nocleg.

Duża przestrzeń 

Nawiązując do poprzedniego punktu, chaty góralskie mogą pomieścić większą liczbę osób, dzięki czemu możesz urządzić klimatyczną imprezę świąteczną, sylwestrową lub urodzinową. Jednak duża przestrzeń daje też możliwość zaszycia się samotnie lub we dwoje nawet w sytuacji, kiedy odwiedzasz go w większym gronie.

Piękna lokalizacja

Chata w górach daje Ci szansę na podziwianie niezwykłych widoków niezależnie od pory roku. Oświetlone słońcem szczyty, tonące w zieleni i kwiatach wiosną i latem, kolorowe drzewa jesienią i ośnieżone szczyty zimą to coś, czego nie da się doświadczyć w innych rejonach kraju. Do tego dochodzi bliskie położenie pięknych szlaków oraz wyjątkowych karczm, w których możesz spędzić fantastyczne wieczory.

Świąteczne wieczory przy kominku

Piękny kominek z cegły, drewno trzaskające w kominku, ciepłe światło, bijące od ognia, kubek czekolady, sweter w renifery, skarpety na prezent zawieszone nad kominkiem… Można by wymieniać jeszcze długo, lecz na pewno są to elementy układające się w niezwykle ciepły obraz. Jeśli dodać do tego padający za oknem śnieg, układający się na wielkich, dostępnych na wyciągnięcie ręki szczytach i bliskie osoby przy sobie, wychodzą nam wspaniałe święta.

Atrakcje dodatkowe 

Podgrzewana elektrycznie balia wodna, dostępna we wnętrzu chaty lub na zewnątrz bez ograniczeń, wyłącznie dla Ciebie i Twoich bliskich, będzie niesamowicie odprężającą atrakcją, obok sauny, kominka i wielu innych udogodnień, jakich większość z nas nie ma na co dzień.

zakopane

Wnętrze w góralskim stylu – po czym je poznać?

Cechy charakterystyczne wnętrza w stylu góralskim obejmują m.in. wnętrze i dodatki wykonane z surowego drewna, Puszyste materiały, z naciskiem m.in. na wełnę, kolorystyka ziemi – bez krzykliwych, jaskrawych kolorów, dekoracje nawiązujące do przyrody, czy też przytłumione światło.

Gdzie szukać najlepszej dla siebie chaty góralskiej? 

Oczywiście w sieci! Bardzo dużą popularnością cieszą się tam znajdujące się w Zakopanem domki letniskowe. Organizowanie wypoczynku w górach, gdy dzieli Cię od nich nieco więcej niż kilkadziesiąt kilometrów, wymaga możliwości przyjrzenia się miejscom, w jakich zechcesz spędzić kolejnych kilka lub kilkanaście dni.

Jednym ze sposobów jest korzystanie z wyszukiwarek internetowych, dzięki którym z pomocą filtrów możesz znacznie szybciej znaleźć obiekt, jaki spełni Twoje najważniejsze oczekiwania. Jednym z takich narzędzi jest wyszukiwarka fajnewczasy.pl.